Aktuální

o nás

Komunitní Prostor Smíchov představuje galerii pro současné umění Na Věky

Nový galerijní prostor na Smíchově představuje celoroční výstavní cyklus pečující o všechny jedince. Během následujících měsíců budeme postupně odkrývat lokální umělce a umělkyně současné české vizuální scény. Autoři a autorky z vysokých uměleckých škol, profesionálové, tvůrci a tvůrkyně vystaví díla, která se obsahově a technicky starají o nás všechny, napříč generacemi a přinesou osobitou představu o tom, jak mohou vypadat různá pojetí péče.

První výstava s tématem péče o duši je věnována vlivům současného světa, které mají dopad na naši psychiku, propisují se do nás a mnohdy nás také oslabují. Péče o sebe sama se během několika posledních let dostal do popředí a je exponovaná více než kdy dřív. Žijeme ve světě, ve kterém je na nás kladeno velké množství nároků, chrlí se na nás různé informace, návody a tipy, jak žít lepší život. Někdy je však důležité umět vypnout a zaměřit se na sebe, na naše potřeby, na to, co naše duše vyžaduje. Vystavená díla umělkyň Ágnes Čechové, Michaely Jamborové a Karolíny Kopřivové mají navodit pocit bezpečí, vytvořit z výstavního prostoru safe-space, v němž můžeme setrvat a obývat po nějaký čas, prostředí, ve kterém se nemusíme obávat vnějších vlivů a vjemů. Multimediální umělecká díla (textil, fotografie, video) představují různé přístupy (ne)viditelného pečování a přináší osobité pohledy na dané téma.

První výstavu slavnostně zahájíme 25/8/2023 od 18 hodin v Galerii Na Věky v Komunitním prostoru Smíchov za účasti umělkyň. Tímto vás srdečně zveme na zahájení a budeme se těšit.

Součástí výstavy bude doprovodný program, těšit se můžete na autorského čtení, workshopy a komentované prohlídky s kurátory výstavy.

partneři

Komunitní Prostor Smíchov představuje galerii pro současné umění Na Věky

 

Nový galerijní prostor na Smíchově představuje celoroční výstavní cyklus pečující o všechny jedince. Během následujících měsíců budeme postupně odkrývat lokální umělce a umělkyně současné české vizuální scény. Autoři a autorky z vysokých uměleckých škol, profesionálové, tvůrci a tvůrkyně vystaví díla, která se obsahově a technicky starají o nás všechny, napříč generacemi a přinesou osobitou představu o tom, jak mohou vypadat různá pojetí péče.

Galerie Na Věky

Na Doubkové 8/2040

150 00 Praha 5 – Smíchov

otevírací doba po–pá 14–19

e-mail: galerie@kpsmichov.cz