Jakub Šandera

Koordinátor aktivit a programu, pronájmy

jakub@kpsmichov.cz; pronajem@kpsmichov.cz

Rád komunikuji s lidmi okolo sebe a těší mě, když je v jejich práci mohu podpořit a motivovat. Baví mě dlouhodobě pracovat na projektech, které dávají smysl. Komunitní prostor je pro mě bezpečné a otevřené místo, kde se může každý podle svých možností a dovedností rozvíjet, nalézat nová přátelství, naučit se mnoho praktických věcí, odpočinout si, najít pomoc v nouzi nebo naopak pomáhat druhým. Jsem moc vděčný za to, že takový projekt existuje a mohu být jeho součástí.

Katrin Dejlová

Administrativa a správa grantů, fundraising

katrin@kpsmichov.cz

S Komunitním prostorem jsem se poprvé seznámila při práci na solidárním projektu Koloběžci v rámci programu Erasmus. K pocitu naplnění, spokojenosti v životě potřebuji vnímat, že svoje síly a snahu vkládám do věcí, které zůstanou zachovány v mysli ostatních, budou k nim promlouvat, a pokud možno, budou prokazovat formu udržitelnosti ve všech smyslech tohoto slova. A tak jsem se nakonec ocitla tady jako součást týmu, protože věřím, že přesně to tu najdu.

Jordana Blažková

Sousedské akce

sousedska@kpsmichov.cz

Zajímají mě věci, které se rodí, vznikají, jsou výzva a punk. A zároveň mám chuť navazovat na tradici a mít ji v úctě. Proto jsem v KPS. Vystudovala jsem obor Divadlo a výchova, ale prozatím kolem něj (jako typický zástupce generace Z) spíš kroužím. Mám ráda umělecké výplody, lidi a normální fyzickou práci. Delší fokus jsem držela na poli neziskových organizací pracujících s migranty a v lesních školkách. Lektorovala a učila jsem na rozmanitých školách a jsem zdravotní klaunka. Teď žiji krátce v Praze, ale jednou budu mít husy nebo krávy.

Kateřina Píšová

Kavárna

katerina@kpsmichov.cz

Baví mě tvořit, hrát si s estetikou, prostorem a materiálem. V současnosti se ale nejvíc věnuji spoluvytváření a organizaci různých komunitních projektů, kde také nacházím své místo. Těší mě aktivní společnost, otevřenost a obohacování se lidskými a kulturními odlišnostmi. Své místo v životě vidím na pomezí těhle dvou světů - práce s lidmi a tvorby.

Michaela Dašková

Pohyb, dech, příběhZajímá mě tvorba prostředí, kde je možné být se sebou, s druhými a společně se rozvíjet, tvořit a pracovat se všemi kvalitami a chybami, které to přináší. V KP Smíchov se mi plní přání žít a pracovat v jedné lokalitě, potkávat se se sousedy a podílet se na vytváření společenství. Moje studijní zázemí je ve výtvarném umění a pohybu. Zabývám fyzickým divadlem, tvořím vlastní projekty nebo spolupracuji s dalšími umělci. Pracovala jsem jako třídní učitelka, lektorka výtvarných a pohybových kurzů a koordinátorka projektů.

Kryštof Maláč

kostelník, truhlář a technicko-praktická jistota

krystof@kpsmichov.cz

Protože zde zastávám funkci kostelníka, bylo automatické, že podpořím celý projekt vlastníma rukama. Komunitní prostor si představuji jako místo, které je využíváno lidmi z blízkého okolí. Takový prostor, který poskytuje možnost seznámit se s ostatními lidmi z okolí a navazovat s nimi silnější vztahy skrze společné aktivity.

Richard Jenčo

grafická, online a technická podpora projektu

richard@kpsmichov.cz

Na Smíchovské faře už žiji pár let a místní sbor spolu s lidmi v projektu Komunitního prostoru mi přirostli k srdci. Od mala jsem sportovec tělem i duší, ale také technický nadšenec. Život ve společenství, vzájemná podpora, hloubka vztahovosti, tvořivost a solidarita jsou pro mě hodnoty, které chci spoluutvářet a budovat.

Adam pokorný

technické zajištění prostoru

adam.pokorn@seznam.cz

“Komunita je způsob života. Komunitní prostor je prostor pro přivlastnění. Prostor, který můžu mít za vlastní a zároveň ho může mít za vlastní také někdo jiný. Hledám prostor pro experimentální tvorbu v sakrálním prostředí,  pro vědomé zapojování současných umělců a jejich prostředků do liturgického dění a proměnu liturgického dění na takové, které odpovídá duchovním potřebám současného člověka. KPS je způsob, jak může současná evangelická církev nabídnout společnosti něco ze svého dědictví a pokladů a také se naopak něco od sekulární společnosti naučit.”

Maroš Klačko

Bývalý farář smíchovského sboru a iniciátor projektu.