Nápad komunitní zahrady vznikl ve snaze využít a veřejnosti otevřít naše tři terasy a kostelní zahradu, zaplnit je zelení, včelami a kulturním programem.

Nejnižší terasa prošla rekonstrukcí jako první. Slouží primárně pro kulturní akce jako letní kina, koncerty a jiná venkovní setkávání. Najdete na ní také provizorní venkovní bar, který zajišťuje pivo, víno, limonády nebo filtrovanou kávu během různorodého večerního terasového programu.

Druhá, naše nejvyšší terasa, slouží jako komunitní zahrada.

Funguje na principu pronájmů truhlíků. Svůj kus terasy si každý nájemník obhospodařuje podle svého. Bonusem horní terasy jsou nádherné výhledy na pražské panorama.

Třetí terasa se nachází v severní části kostela. Je k ní docela krkolomný přístup přes náš kůr, a tak tvoří primárně zázemí pro naše včely.

Náš projekt terasové komunitní zahrady vznikl za podpory /grantů/ a nadace Via v touze zvelebovat a podporovat růst zeleně, veřejného hospodářství a zahrádkářství ve městech a příspívat tak k návratu menšího hospodářství.

Chceme podporovat rozvíjení zeleně a návrat hospodářství a zahrádkářství zpátky do měst, a tak je naší velkou radostí, že naše terasy mohou přispět nejen k zazeleňování krajiny, ale také návratu ohroženého druhu do bezpečných míst pražských střech.