Nápad komunitní zahrady vznikl ve snaze využít a veřejnosti otevřít naše tři terasy a kostelní zahradu, zaplnit je zelení, včelami a kulturním programem.
Nejnižší terasa prošla rekonstrukcí jako první. Slouží primárně pro kulturní akce jako letní kina, koncerty a jiná venkovní setkávání. Najdete na ni také provizorní venkovní bar, který zajišťuje pivo, víno, limonády nebo filtrovanou kávu během různorodého večerního terasového programu.

Druhá, naše nejvyšší terasa, slouží jako komunitní zahrada. Funguje na principu pronájmů truhlíků. Svůj kus terasy si každý nájemník obhospodařuje podle svého. Bonusem horní terasy jsou nádherné výhledy na pražské panorama.Třetí terasa se nachází v severní části kostela a slouží jako zázemí pro naše včely.

Máme radost, že naše terasy přispívají ke snaze ozeleňování městské zástavby, posilují populaci včelstev na pražských střechách a slouží široké veřejnosti k aktivnímu vytváření trvalejší, zdravější a odolnější síti mezilidských vztahů, ke kvalitnějšímu životu ve městě a k solidárnímu, zodpovědnému a pečujícímu místnímu společenství. Projekt byl podpořen granty MČ Praha 5 a Nadací Via díky daru společnosti Hornbach.