Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.
Event Series Event Series: Šest na pětce

cyklus koncertů Šest na pětce: Alinde Quintet

30 listopadu, 2023 @ 18:00 - 21:00

vstupenky na portálu GoOut

čtvrtý z cyklu komorních koncertů “Šest na pětce”

Alinde Quintet je čerstvým držitelem 3. ceny v mezinárodní soutěži Carla Nielsena v Kodani. Soubor byl založen v roce 2019 předními zástupci mladé generace interpretů. Jeho nynějšími členy jsou Anna Talácková (flétna), Barbora Trnčíková (hoboj), David Šimeček (klarinet), Kryštof Koska (lesní roh), Petr Sedlák (fagot), kteří jsou absolventy prestižních univerzit v Londýně, Bruselu, Lublani, Lyonu, Praze a Brně.

Soubor je vítězem mnoha mezinárodních soutěží – Bucharest International Wind Quintet Music Competition, ODIN International Chamber Music Competition, OPUS International Chamber Music Competition a držitelem zlatého pásma v soutěžní přehlídce Antonína Dvořáka v Praze.

Členové souboru zastávají vedoucí pozice v předních českých orchestrech – v Orchestru Národního divadla v Praze, Filharmonii Brno, Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK, zároveň působí v České filharmonii, Symfonickém orchestru Českého rozhlasu a v PKF – Prague Philharmonia. Své orchestrální zkušenosti v minulosti získávali mj. v mládežnických orchestrech Gustav Mahler Jugendorchester a European Union Youth Orchestra. Alinde Quintet je zařazen na Listině mladých umělců Nadace Českého hudebního fondu a pravidelně koncertuje po celé republice.

Program:

  • Gioacchino Rossini: Předehra k opeře Lazebník Sevillský
  • Antonín Rejcha: Dechový kvintet d moll, op. 100 č. 2
  • Samuel Barber: Letní hudba pro dechové kvinteto op. 31
  • Robert Muczynski: Dechový kvintet, op. 45

 

Podrobnosti

Datum:
30 listopadu, 2023
Čas:
18:00 - 21:00
Series:

Místo konání

chrám
Komunitní prostor Smíchov Na Doubkové 8
Praha 5, kraj hlavní město praha 150 00 Česká republika
+ Google Mapa