Koordinace potravinové pomoci a primární kontakt pro finančně-právní poradenství
pro Komunitní prostor Smíchov (KPS)

Popis pracovní náplně:
Do týmu KPS hledáme kompetentního a zodpovědného člověka, který bude poskytovat individuální a skupinovou podporu a poradenství malé skupině osob sociálně vyloučených, ohrožených sociálním vyloučením, ztrátou bydlení či zadlužením. Bude realizovat konkrétní pomoc na základě individuálních potřeb osob CS, vytvářet vztah založený na důvěře, respektu a partnerství. Tvořit spojnici mezi primární cílovou skupinou a širší komunitou, analyzovat a nabízet řešení v jejich finanční situaci, pomáhat integrovat jedince do společnosti pomocí rozvíjení vzájemného dialogu. S touto pracovní pozicí je spojena koordinace potravinové pomoci vydávané jednou měsíčně, kde dochází ke kontaktu a provazování vztahů se touto skupinou klientů.

Kompetence a úkoly
koordinace potravinové pomoci – organizace, dovoz, třídění, výdej + přátelský kontakt s klienty během potravinové pomoci (nachystat občerstvení a prostředí k přátelskému setkání) + naplánování schůzek (10 h)
pravidelné konzultace pro klienty – primární konzultace ohledně finančně-právních problémů (6h)
přímá péče – poskytování základní pomoci v řešení nepříznivé životní situace
orientace v administrativě, v možnostech další pomoci, doprovod na úřady, přesměrování na pomoc a další služby v jiných odborných organizacích (4h)
vedení agendy a komunikace – kontaktování klientů přes telefon + komunikace s dobrovolníky + koordinace výdeje jídla (4h)

Typ pozice: Odborné pozice
Název pozice: Právní a finanční poradce*kyně a koordinátor*ka potravinové pomoci
Název subjektu: Komunitní prostor Smíchov – Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Praze 5 Smíchov
Úvazek: 24 hod. měsíčně
Sazba: 400 Kč/h (9600 Kč měsíčně)
Období: září-prosinec 2024 (poté možnost pokračování a kariérního růstu)
Možnost práce na dohodu nebo na fakturu.
Nutná zkušenost na obdobné pozici či vzdělání v oblasti sociální práce (vhodné i pro studenty ve vyšších ročnících/absolventy)

Pracovní pozice je spojena s chodem Komunitního prostoru Smíchov. www.kpsmichov.cz
V případě zájmu o pracovní pozici nám pošlete svůj životopis a motivační dopis včetně dosavadních zkušeností a případných očekávání.
Podklady i dotazy zasílejte na email: info@kpsmichov.cz do 30.7.2023
Pohovory proběhnou v týdnu od 14.8.2023
Těšíme se na setkání s Vámi.
Tým KP Smíchov